Sisa's Page

Skalka pri Kremnici
www.skalky.sk
9.-14.3.2002
 

V polovičke marca sme si boli s frajerom zalyžovať na Skalke. Je lepšie tam ísť autom, lebo autobus z Kremnice (kam sa v pohode dostanete vlakom) chodí iba raz alebo 2x denne, aj to iba ráno. Takže bez auta ste odkázaní (ako sme boli aj my) na pána prevádzkara z chaty Limba, ktorý príde autom pre Vás do Kremnice. 

Kým sme na neho čakali, obzreli sme si trošku centrum Kremnice a ako by to bolo, keby sme nenavštívili tamojšiu pizzériu (La Nonna). Nachádza sa hneď oproti zelenému hotelu na obrázku. Pizza je tam veľmi dobrá a obsluha vynikajúca! 

Po príchode sme sa ubytovali na chate Limba.  Je to celkom pekná a veľká turistická ubytovňa, ale so starým socialistickým prístupom. Ale varia tam dobre a aj porcie sú veľké. Dajú vám dopredu vybrať z 3 druhov raňajok a večerí. Ale pozor, hoci je večera oficiálne podávaná až do 20:00, treba chodiť skôr, inak vás prídu zavolať, lebo: "Kuchári už chcú ísť domov." :-) A keď nemáte obedy, môžete tam zájsť na polievku alebo hlavné jedlo.

Tu je k dispozícii mapka so všetkými vlekmi a svahmi na severnom strane. 

 

Rovno pod oknom sme mali nenáročný, 280m dlhý svah na rozlyžovanie sa. Jedna jazda vlekom Tatrapoma stála 10 Sk. Zľavy neponúkali žiadne. :-( Kolmo na jeho koniec bol druhý svah, dlhý 170m. Tam stála jazda len 5 Sk.
Na prvom obrázku je výhľad z okna našej izby skoro ráno. 

Tak tu pózujeme na konci svahu pod našimi oknami. Počasie bolo naozaj krásne každý deň, tak sme sa trochu aj poopaľovali. 

 

 Tak a toto je jedna z mojich jázd smrti. :-)) Ja viem, že to vyzerá, že idem pomaly, ale na tých lyžiach sa mi to nikdy až také pomalé nezdalo. :-))

Na pravom obrázku je detský vlek Blondy (ľahká trať) dlhý 75m, ale ten ide hróóóóózne pomaly, takže sme na ňom spravili iba jednu jazdu a vyhľadali sme radšej niečo rýchlejšie a strmšie. Nech už okúsime všetko!

  Ďalším svahom bol Romik, klasifikovaný ako stredne ťažká trať dlhá 700m. Pohľad zhora bol pre mňa spočiatku zdrvujúci, ale neskôr sa to už dalo, samozrejme brzdením by to zišiel každý. :-) Samozrejme, frajerovi to nerobilo problém.
A toto je už moje trápenie priamo na svahu.
Najstrmší bol Turček dlhý 900m. Po jeho trati išiel aj vlek.  Ináč, Turček a Romik sa asi v jednej tretine spájajú do jednej trati, ktorá vedie k vleku.
Zaslúžený odpočinok po lyžovačke...